“Karışık Pizza”: Maksat muhabbet olsun (ve bir parça senaryo)

“Karışık Pizza” senaryosunun orijinal halini siteye koymayı düşünüyordum ama o da bilgisayarımdan uçan eski dokümanlardan biriymiş meğer. Elimde sadece yarım yamalak bir çıktı var. Bir yandan araştırmalara devam ederken, o çıktının kapağını ve bir sayfasını senaryoyu “temsilen” buraya koyayım dedim.

Kapakta filmin adını “Kahraman Pizzacı”, yönetmeni de Aytan Gönülşen olarak göreceksiniz. Senaryoların uzun maceraları boyunca yaşadıkları sayısız değişimden ikisi.

Karışık Pizza’dan 2 sayfa.pdf

Bildiğim kadarıyla “Karışık Pizza”nın piyasada DVD baskısı yok. İnternette küçük bir arama yapınca daha çok “Maksat Muhabbet Olsun” sahnesi çıktığından (filmin tamamını izlemek de mümkün galiba) filmi temsilen de o sahneyi aldım. Bizim senaristler olarak katkımızın olmadığı, oyuncu ve müzisyenlerin sürüklediği bir sahne.

Emel (Meltem Cumbul) her şeyi geride bıraktığı bir taksi yolculuğunda. Fonda “Maksat Muhabbet Olsun” çalıyor. Söz-Müzik: Ömer Ahunbay, Hakan Özer, vokalde Özkan Uğur.

Karışık Pizza (1996)

Yönetmen: Umur Turagay / Yapımcı: Faruk Aksoy / Senaryo: Tamer Baran, Uygar Şirin / Oyuncular: Meltem Cumbul, Cem Özer, Olgun Şimşek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s